Ancelotti : Kroos do të vazhdojë me ne

0 0
Read Time:34 Second

Një nga temat më të rëndësishme të konferencës së Carlo Ancelottit ishte rinovimi i kontratës së Toni Kroos. Në prag të ndeshjes kundër Sevillas, trajneri italian foli për të ardhmen e mesfushroit gjerman.

“Mendoj se do të vazhdojë, është më i mirë se vitin e kaluar kur kishte disa probleme. Unë fola me të dhe është shumë i qetë.”

Gjithashtu Ancelotti foli edhe për momentin e shkëlqyer që klubi po kalon: “Në histori nuk ka pasur një ekip të pathyeshëm dhe kushdo mund t’ju mundë. Nuk ka ekip të pathyeshëm, ne nuk ndihemi kështu. Por ne duam të vazhdojmë të bëjmë mirë/ Nesër do të kthehet Courtois, vetëm Ceballos mbetet jashtë”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %