AdBlock Detected

It looks like you're using an ad-blocker!

Our team work realy hard to produce quality content on this website and we noticed you have ad-blocking enabled.

Ancelotti, Courtois do jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Barcelonës

0 0
Read Time:34 Second

Portieri i Real Madrid, Thibaut Courtois, do jetë i gatshëm për ‘El Clasico’.

‘Mbretërit’ do të mund të llogarisin në portierin belg, për ndeshjen më të rëndësishme të vitit.

Këtë e ka konfirmuar vetë trajneri i Realit, duke thënë së Thibo po përmirësohet dhe do luajë ndaj Barcelonës.

“Courtois po përmirësohet nga inflamacioni i tij, po përmirësohet. Do të shohim nëse ai do të arrijë në Varshavë, por ai do të jetë i sigurt në El Clasico”, u shpreh italiani.

Kujtojmë që Courtois është i lënduar, dhe nuk ishte me Realin në dy ndeshjet e tyre të fundit.

Real Madrid do jenë nikoqir të Barcelonë më 16 tetor, me fillim nga ora 16:15.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Resize text-+=